On the road again

І ось знову прийшов час відпустки. Міркували куди поїхати ми не довго - майже одразу обрали сайт отелю "Ворохта". Так що цього року місця для моря у нашій відпустці не знайшлося, але ми цим не переймались. Забронювавши місця в готелі, ми придбали залізничні квитки до Тернополю. За 3 дні до відправлення дивимось погоду та починаємо дещо сумувати - у Ворохті весь тиждень дощі. Але робити нема чого, берем дощовики, куртки, шапки та ще одну пару взуття та сідаємо в потяг.

В Тернополі ми були о 7 ранку. Нас зустрічає водій Микола, ми залишаємо наші речі у бусі і йдемо пити каву та чекати 9 години, коли розпочнеться екскурсія Тернополем.
Маю сказати, що це файне місто нам дуже сподобалось - тут дуже затишно, небагато людей та майже ніде не бачити сміття. Також до вподоби прийшлися: парк Шевченко, озеро біля парку, алея поруч з оперним театром.
Штучне озеро з фонтаном біля парку:

DSCN2381.JPG

Острів закоханих:

DSCN2384.JPG

А це досить "невеличка" дитяча горка. Але я не наважився спуститися laughing:

DSCN2391.JPG

Алея поруч з Оперним театром і монумент оперної співачки Соломії Крушельницької:

DSCN2417.JPG

Тернопільский оперний театр:

DSCN2378.JPG

Мандруючи вулицею Кардінала Сліпого ми випадково натрапили на декілька старовинних автівок, які стояли у дворі. Дуже сподобались Москвич-400/401, 21 Волга та старий Опель(начебто, це Opel Olympia):

DSCN2397.JPG

DSCN2408.JPG

DSCN2400.JPG

DSCN2409.JPG

Крім того, ми відвідали Музей Політв`язнів, який виявився дуже цікавим. Напевно, цьому сприяло те, що екскурсовода у радянські часи було репресовано і він знав про те що розповідав не тільки з книжок.
Наступною нашою зупинкою на шляху Тернопіль - Ворохта було місто Бучач, що розташоване у 70км від Тернополю. Перша згадка про Бучач надходить з 1397 року, коли тут було побудовано замок, руїни якого можно побачити навіть зараз. З багатьох архітектурних пам`яток Бучача, ми відвідали наступні: Бучацька ратуша, Бучацький замок, Василіанський монастир та Успенський костел.
Бучацький замок:

DSCN2450.JPG

    З Бучача до Ворохти ми вже не зупинялися. Проїхав Надвірну, Делятин, Яремче ми опиняємось у центрі гуцульщини. Тут майже ничого не змінилось з того часу як я катався на лижах на П`ятихатках декілька років тому. Але нажаль зараз канатно-крісельний витяг на П`ятихатки вже не працює, трампліни перебуваюсь у ще більш плачевному стані...Сумно. Але настрій значно покращується коли ми заїжджаємо у отель "Ворохта". Гарні чисті номери, якісна вечеря та глінтвейн біля вогнища зробили настрій святковим.
    Програмою наступного дня була гора Говерла. Підйом починався з спортивної бази Заросляк стрімким синім маршрутом через Говерлянку до Говерли. Підйом забрав 2.5 години та виявився досить непростим.
Початок підйому:

DSCN2465.JPG

Говерлянка та Говерла:

DSCN2470.JPG

Ми на Говерлі!!

DSCN2498.JPG

DSCN2508.JPG

А ось так починається річка Прут, яка бере свій початок з гори Пожижевська:

DSCN2521.JPG

Спуск з Говерли зайняв десь 2 години та виявився більш важким для м`язів ніг ніж підйом. У готелі нас чекала вечеря з червоним вином та гуцульські музики. Впродовж їх виступу можно було спробувати пограти на справжніх українських музичних інструментах.

На другий день був дощ frown. Але це нас не позбавило нас можливості сходити у похід у "Таємничий ліс" позбирати грибів та ягід та подивитись на Ворохту.

DSCN2539.JPG

Трампліни:

280810 390.jpg

А це країна Буковель без снігу:

280810 320.jpg

Після досить мокрого дня ми відігрівались у бані, яка була надана безкоштовно (спасибі директору).
Третій день ознаменувався рафтінгом - сплавом по гірській річці на спеціальному човні-рафті. Повинен сказати, що це було досить екстремально,-прийшлося попрацювати веслом та поплавати у досить прохолодній воді laughing Але сауна увечорі усе це виправила.

280810 428.jpg

280810 465.jpg

Програмою четвертого дня стала велопрогулянка по одному з маршрутів "Велокраїни" http://www.bikeland.com.ua. Ми обрали досить легкий маршрут "Під старими мостами" - від Ворохти до селища Вороненко та назад. Під час прогулянки ми мали змогу подивитися на старовинні залізничні мости, що були побудовані за часів Австро-Угорщини.

280810 485.jpg

280810 505.jpg

На велосипедах перед в`їздом в готель:

280810 509.jpg

Наступного дня ми поїхали до міста Яремче, де ми пройшлися стежками Довбуша (Олекса Довбуш - один з ватажків опришків в Карпатах) та відвідали водоспад Пробій.
Шостий день був останнім. Вранці ми відвідали Манявський Скит та о 16 годині приїхали до Тернополю.
Хочу подякувати нашим друзям, з якими ми познайомились під час цієї подорожі за дуже теплу та веселу компанію:

280810 245.jpg

Зліва-направо
Олексія, автора цьго звіту, - за те що не побоялися зробити мене головою велоекскурсії cool
Ірину, мою дівчину, - за гарній настрій впродовж усієї подорожі та скалолазання по скелям Довбуша
Юру з Черкас - за великий вантаж знань, що давало йому змогу відповідати на усі запитання
Інну з Черкас - за постійну посмішку на обличчі, та надзвичайно веселі "подгони"
Сашка з Кривого Рогу - за хліб з сіллю і "пацьорочку" wink
Олену з Кривого Рогу - за надзвичайний спів.

До наступної зустрічі!

 

Додати коментар